روابط عمومی، خانه مردم و تریبون دانشگاه است

با پیشرفت علم و تکنولوژی یک جای خالی در قلب ادارات دیده می‌شد. جایی که بتوان خلاء ارتباطی بین مردم با مدیران و سازمان‌ها را پر کرد. برای پرکردن این خلاء، روابط عمومی‌ها با حضور مهندسین ارتباطات شکل گرفتند.

اهمیت جایگاه روابط عمومی در عصر ارتباطات و در دورانی که اطلاع رسانی در همه عرصه‌ها پیشتاز است، دوچندان شده به گونه‌ای که موفقیت سازمان ها، ادارات و شرکت‌ها و دوامشان در عرصه‌ها و فعالیت‌های تخصصی به عملکرد روابط عمومی‌های آن‌ها وابسته است.

نوع کار روابط‌ عمومی و مسئولیت‌هایی که برعهده این بخش قرار داده شده سبب شد تا حرفه روابط عمومی، ششمین شغل پراسترس در جهان شناخته شود. به همین دلیل غالباً پرسنل روابط عمومی‌ها از افراد متخصص در زمینه کنترل آسیب‌ها هستند و  توانایی تفکر و عمل سریع در شرایط پراسترس و تنش زا را دارند.

به مناسبت فرارسیدن روز روابط عمومی فرصت را مغتنم شمرده، این روز را گرامی داشته و به تمامی فعالان این عرصه مخصوصا اساتید و دانشجویان رشته روابط عمومی مرکز تبریک عرض می‌نماییم. بی‌شک این روز تداعی‌گر اهمیت و نقش روز افزون صنعت روابط‌عمومی در دنیای ارتباطات است که امروزه به قلب تپنده مجموعه‌های مختلف تبدیل شده است.

    ((روابط عمومی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر صدوقی))