بازدید دانشجویان روابط عمومی مرکز از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد

مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد مطرح کرد:

مردم‌داری اصلی مهم برای موفقیت در روابط عمومی

مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد در بازدید دانشجویان مرکز آموزش علمی‌ کاربردی فرهنگ و هنر صدوقی از این اداره‌کل، مردم‌داری و پاسخگویی مناسب به جامعه را اصلی مهم برای موفقیت در روابط عمومی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی علمی کاربردی فرهنگ وهنر صدوقی، روز یکشنبه ۱ دی ماه دانشجویان رشته روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر صدوقی از بخش‌های مختلف این اداره‌کل ‌ازجمله واحد تحریریه و خبر، سمعی بصری، واحد فرهنگی، دبیرخانه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان بازدید کردند و از نزدیک با روند فعالیت های اداره کل روابط عمومی استانداری یزد آشنا شدند.

علی صالحی” مدیرکل روابط عمومی استانداری ‌یزد در این بازدید و در نشستی صمیمی با دانشجویان به تشریح فعالیت های این اداره کل پرداخت و تاکید کرد: مردم داری و پاسخگویی مناسب به جامعه از اصول مهم برای موفقیت در روابط عمومی است.

وی ادامه داد: کاهش اعتماد عمومی به مسئولان یکی از چالش‌های عمده محسوب می شود ‌و از اهداف مدیران و کارشناسان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی باید تقویت اعتماد بین مردم و مسئولان با انعکاس اخبار درست و شفاف به جامعه باشد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری افزود: خوشبختانه استاندار یزد و مدیریت ارشد استان تلاش کرد‌ه اند در مورد موضوعات مختلف شنوای انتقادات و پیشنهادات مردم باشند و استاندار یزد علاوه بر پاسخگویی به مردم در فضای مجازی و نشست های خصوصی با اهالی رسانه که پل ارتباطی مردم و مسئولان محسوب می شوند؛ هر یکشنبه با مراجعه کنندگان به استانداری ملاقات و دیدار مردمی دارد.

صالحی خاطرنشان کرد: فعالیت در حوزه روابط عمومی حساسیت های ویژه خود را دارد و کسی‌ که این حوزه را برای کا‌ر انتخاب می کند نباید صرفاً نگاه شغلی به روابط عمومی داشته باشد بلکه علاقه، عشق و انگیزه مهم‌ترین گام‌ها برای موفقیت در حوزه روابط عمومی است.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان با اشاره به فعالیت‌های این شورا نیز گفت: طبق اساسنامه جدید شورا، فعالان بخش خصوصی می‌توانند به عضویت شورای هماهنگی روابط عمومی های استان درآیند و یک نفر از آنها با تشخیص دبیر شورا می تواند عضو هیئت رئیسه شود.

مدیرکل روابط عمومی استانداری در پایان سخنان خود برگزاری نشست های آموزشی و فرهنگی، ‌به صورت ماهیانه، راه اندازی اتاق بخش خصوصی روابط عمومی‌ها، بازدید از رسانه های استان، دیدار با مدیران پیشین روابط عمومی استانداری، مشارکت در برگزاری نشست های تخصصی و میزگردهای خبری، برگزاری همایش دوچرخه سواری و… ‌را از جمله برنامه های شورای هماهنگی روابط عمومی های استان در یک سال گذشته عنوان کرد.

گفتنی است در ادامه این نشست دانشجویان رشته روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر صدوقی سوالات و پیشنهادات خود در حوزه روابط عمومی را مطرح کردند.