برگزاری چهارمین نشست هماهنگی رویداد شتاب طلا

چهارمین pre event  استارتاپ (رویداد شتاب) با حضور اعضای شورای رویداد مذکور در محل مرکز علمی کاربردی فرهنگ وهنر صدوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز، در ابتدایی این نشست دکتر رحیمی مدیر مرکز ضمن خوشامدگویی و خیر مقدم به مدیران و کارشناسان حاضر متشکل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، اتحادیه صنف طلا و جواهر استان یزد،شرکت شهرک های صنعتی به ذکر عناوین جلسه پرداخت.

در ادامه خانم دکتر وفائی نماینده مرکز به ذکر هدفمند شدن ایده ها در جهت سرمایه گذاری ، حضور اساتید و دانشجویان، کارآفرینان،سرمایه گذاران تاکید نمودو به اهمیت شیوه های اطلاع رسانی و ارتباطی متقاضیان و روند ثبت ایده و داوری پرداخت.

سپس آقای نوری زاده رئیس اتحادیه طلا و جواهر یزد ضمن بیان مشکلات موجود در این هنر صنعت به لحاظ قانونی و ساختاری پرداخت و خواستار تغییر نوع نگاه دستگاههای اجرایی و حمایت دولتمردان و دستگاه قضایی در جهت امنیت سرمایه گذاری شد.

دکتر کریمی رئیس پژوهشگاه طلا و از مخترین به نام و خوشنام در صنعت طلا  نیز در این نشست خواستار زمینه سازی حضور شرکت های دانش بنیان و جوانان خوش فکر و دارای طرح ایده در صنعت طلا و جواهر شد و به ذکر محورهای اصلی رویداد پرداخت.

در نهایت با جمع بندی مطالب و تاکید بر آنکه تلاش همه اعضاء بر برگزاری مرحله اصلی این رویداد در پاییز و حداکثر اوایل فصل زمستان خواهد بود چارچوب محورهای اصلی به صورت زیر مصوب گردید.

۱- تحقیقات و مطالعات در حوزه طلا

۲- آموزش، طراحی ، فروش و بازاریابی

۳- طراحی سبک های نوین در طلا

۴- فروش و برندیک طلا در حوزه داخل کشور

۵- تامین سرمایه و امنیت سرمایه در بخش تولید

۶- جذب توریس در بازار طلا

۷- راهکارههای صادرات در حوزه طلا