دومین مسابقه مفهومی طراحی لباس

هوالمصور…

بی هویتی پوشاک ما ایرانیان وقتی با اندوخته ٩٠٠٠ سال تاریخ مستند پوشاک این حوزه تمدنی کنار هم گذاشته میشود ، دردناک تر میشود.
از دوران صفویه تا اوایل قاجار ، تنوع ، زیبایی و گستردگی مد و لباس در ایران در دوره مشابه در فرانسه بیشتر بوده است بطوری که در یکی از نمایش های شکسپیر ، پادشاه به شهبانو وعده لباس های فاخر ایرانی را میدهد…

انقطاع جریان پویای مد سازی در کشور ما از ابتدای پهلوی و رویکرد فرهنگی این سلسله در توجه به غرب شروع شد و متاسفانه بعد از انقلاب تاکنون نیز توجهی به آن نشده است و نتیجه آن اینکه ما لباس بی هویت میپوشیم و برخلاف خیلی ملل دنیا مثلا اعراب و مالزیایی ها و.. لباس ملی هم نداریم بطوری که اعتراض رهبری را هم بدنبال داشته است.

مسیری که مرکز ایران سپهر جهت استخراج نشانه ها و سمبل ها از فرهنگ غنی و پر از رمز رازمان شروع کرده است مسیر مد مفهومی است که در ایران برای اولین بار مسابقه اول را با محوریت هویت شیعه ایرانی و مسابقه دوم را با محوریت بهار و نوروز رقم زده ایم.

تراوشات ذهن خلاق جوانان این آب و خاک هنر خیز در مسابقه اول ، باعث تعجب داوران و بازاریان و صنعت پوشاک شد و علاوه بر اهدای جوایز ارزنده ( به پشتیبانی اتاق بازرگانی) ، بعضی از آثار توسط صنعتگران پوشاک نیز همانجا خریداری گردید و این همان خواسته ما بود یعنی طرحی بر مبنای ریشه های فرهنگی مان در ذهن طراح جوانی نقش بسته ، روی کاغذ آمده ، دوخته شده و به بازار رسیده است تمام!

این قدم اول بود و قدم دوم مسابقه مد مفهومی بهار است که به پشتیبانی کامل اتاق بازرگانی و در مکان اتاق روز ١٩ اسفند برگزار میگردد.
خواهشمندیم این پوستر را در معرض دید اندیشه های خلاق جوانانمان قرار دهید شاید پرواز صور خیال این معادن طلا و نقره کمی از آثار سستی ها و کم کاری های ما بکاهد و جولان بی هم آورد دشمن در بازار گسترده مد و لباسمان را کم کند ….

برای دانلود فایل جزییات برگزاری مسابقه بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود