راهنمای ورود به سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی

راهنمای ورود به سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی

شیوع ویروس کرونا نه تنها بسیاری از فعالیت های اقتصادی و کسب و کارهای اقشار مختلف جامعه را با مشکل مواجه کرد، بلکه مراکز آموزشی از جمله مدارس و دانشگاه ها را نیز به تعطیلی کشاند. بنا بر تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا، تعطیلی دانشگاه ها همچنان ادامه دارد، بنابراین هر یک از دانشگاه های کشور تمام سعی خود را به کار گرفته اند تا در کنار انجام مسئولیت خود در قبال مهار این ویروس، اقدامات لازم را در راستای آموزش از راه دور دانشجویان انجام داده و بدین ترتیب به جبران آسیب های ناشی از توقف فرآیند آموزش و تعطیلی دانشگاه ها بپردازند.

دانشگاه علمی کاربردی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای برگزاری کلاس های الکترونیکی خود تدابیری را اندیشیده است و با راه اندازی سامانه ای تحت عنوان “سما لایو”، خدمات خود را در حوزه آموزش آنلاین ارائه نموده است. در این مقاله قصد داریم راهنمای جامعی را درباره نحوه ورود و استفاده از این سامانه ارائه نماییم.

لینک مستقیم ورود به سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی

امکان برگزاری کلاس های مجازی دانشگاه علمی کاربری از طریق سامانه سما لایو این دانشگاه به نشانی samalive.ir فراهم می باشد.

راهنمای تصویری ورود به سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی

با تداوم تعطیلی دانشگاه ها، دانشگاه علمی کاربردی نیز به منظور ارائه خدمات آنلاین و برگزاری کلاس های مجازی، سامانه ای را با عنوان سما لایو به آدرس “samalive.ir” و “samademo.ir” معرفی کرده است. بنابراین دانشجویان کلیه واحدهای دانشگاه علمی کاربردی می توانند مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله به حساب کاربری خود در سامانه مذکور دسترسی پیدا کرده و از امکانات آن بهره مند شوند.

  • ابتدا وارد سامانه “samalive.ir” یا “samademo.ir” شوید و کلید “ورود” موجود در سمت چپ و بالای صفحه را بفشارید.

مرحله اول ورود به سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی

  • در صفحه پیش رو، روی لینکی که با عنوان “سما سامانه” تعبیه شده است، کلیک نمایید.

مرحله دوم ورود به سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی

 

  • در این مرحله باید نوع دانشگاه خود را “علمی کاربردی” انتخاب نموده و روی عبارت “ورود” کلیک نمایید.

مرحله سوم ورود به سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی

 

  • پس از انجام مرحله فوق، به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی منتقل می شوید که باید نام کاربری و کلمه عبور خود را در کادرهای مربوطه وارد نموده و سپس کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله چهارم ورود به سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی

  • ممکن است در بدو ورود به حساب کاربری خود با کادری مواجه شوید که در بالای آن عنوان “لیست کلاس هایی که شما به آن دعوت شده اید” درج شده باشد. در این قسمت می توانید با کلیک روی عبارت “عضویت” در کلاس مربوطه عضو شوید.

مرحله پنجم ورود به سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی

  • در سمت راست صفحه، لیست کلاس هایی که در آن ها عضو می باشید، نمایش داده می شود که با کلیک روی عنوان هر یک از آن ها می توانید به جلسات مربوطه دسترسی پیدا کنید.

مرحله ششم ورود به سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی

  • با انتخاب هر یک از جلسات درس مورد نظر خود به صفحه مرتبط با آن هدایت می شوید. همچنین در این مرحله می توانید از منابع و فایل هایی که استاد در اختیار شما گذاشته است استفاده نموده و یا برای وی پیام ارسال کنید.

مرحله هفتم ورود به سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی

در صورت بروز هر گونه مشکل هنگام ورود به سامانه سما لایو و نیاز به راهنمای بیشتر پیرامون نحوه ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی می توانید با کارشناسان آموزش مرکز تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

۱- برای شرکت در کلاس های مجازی دانشگاه علمی کاربردی از چه طریقی باید اقدام کنم؟

دانشجویان این دانشگاه می توانند با ورود به سامانه سما لایو به نشانی samalive.ir یا samademo.ir در کلاس های آنلاین حضور یابند.

۲- برای ورود به سامانه سما لایو به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

با استفاده از نام کاربری و رمز عبور می توانید به حساب کاربری خود در این سامانه دسترسی پیدا کنید.